Styginių instrumentų metodinė grupė

Styginių instrumentų skyrius

Styginių instrumentų skyrius

Styginių instrumentų skyriuje šiuo metu yra smuiko, violončelės, gitaros specialybės. Pamokas veda 14 pedagogų. Skyrių kuruoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Pronskienė.

Skyriuje mokosi 134 mokiniai. Iš jų - 81 smuiko specialybės, 21 violončelės specialybės, 32 gitaros specialybės moksleiviai. Tai antras skyrius pagal mokinių skaičių po fortepijono specialybės.

Svarbią vietą skyriaus gyvenime užima mokyklos styginių instrumentų orkestras, kuriam šiuo metu vadovauja Margarita Rožanskienė. Šis kolektyvas – visų respublikinių vaikų muzikos mokyklų apžiūrų, moksleivių dainų švenčių dalyvis, konkursų prizininkas, koncertuojantis miesto vidurinėse mokyklose, miesto renginiuose. Koncertavo Vokietijoje Riugeno saloje bendrame projekte su Riugeno muzikos mokykla, taip pat bendrame projekte Rygoje ir Klaipėdoje su Rygos 5–osios muzikos mokyklos simfoniniu orkestru. Kolektyvais koncertavo Airijoje Keri, Librari ir Traalee mieste su šio miesto muzikos mokyklos orkestru. Nuo 2007 m. dalyvauja Tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje, Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinio jaunimo styginių orkestro koncerte „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“.

Skyriaus moksleiviai yra respublikinių B. Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkursų diplomantai ir laureatai. Baigę mokyklą gabiausi skyriaus moksleiviai tęsia studijas aukštesnėse muzikos įstaigose. Skyriaus mokytojai nuolat kelia savo dalykinę kvalifikaciją apskrities mastu rengia kvalifikacijos seminarus, į kuriuos kviečiasi žinomus Lietuvos pedagogus.

Styginių instrumentų skyriaus mokytojai:

Virginija Zvėrkienė - smuiko mokytoja metodininkė
Rimantė Agintaitė – smuiko mokytoja
Danguolė Budzinauskienė – smuiko vyresnioji mokytoja
Aidas Česnauskas – gitaros mokytojas
Viktorija Heinrichs – smuiko mokytoja metodininkė
Liuda Kuraitienė – smuiko mokytoja metodininkė
Deividas Kontrimas – gitaros mokytojas metodininkas
Jolanta Lenkauskienė - mokytoja
Danutė Pronskienė - smuiko mokytoja metodininkė
Margarita Rožanskienė – smuiko mokytoja
Svetlana Silčenko – violončelės mokytoja metodininkė
Dainora Tetenskienė – smuiko mokytoja metodininkė
Paulius Stonkus – gitaros vyresnysis mokytojas
Vida Šukšterienė – smuiko vyresnioji mokytoja
Rasuolė Vizgaudienė – smuiko mokytoja metodininkė


Metodinės grupės